LFS Drift League

Kontakt

lfsdriftleague@gmail.com

Návštěvnost

TOPlist

Pravidla


Pravidla:

 • Všeobecná pravidla pro všechny účastníky
  Všichni účastníci na serveru musí být v režimu pozorování, dokud organizátor nedovolí jinak.
  Všichni účastníci v průběhu kvalifikační jízdy nebo battlů (pavouka) nesmí chatovat !!!
  Vyjímka chatu platí pouze pro pořadatele za zvláštní situace (např. opakování závodů z důvodu náhlého odpojení rozhodčího apod.).
  Všichni účastníci musí dbát na pokyny pořadatele.
  Všichni jsou před vstupem na server povinni vypnout programy běžící na pozadí, hlavně download/upload, DC++, ICQ, emailové klienty, apod., protože tyto programy zaberou jednak výkon počítače a za druhé zabírají cennou kapacitu linky připojení a tudíž Vám a ostatním jezdcům mohou zkazit závody.
  Trať se během závodů nesmí restartovat až do úplného konce závodu (to znamená zákaz hlasování o restartu závodu, konce závodu, nebo restartu kvalifikace).
  Každému účastníkovi závodů může být uděleno napomenutí. Pokud někdo dostane třetí napomenutí za závod, dostane ban a blokaci na následující závod !!!

 • Trénink
  Při tréninku můžou být všichni na trati včetně rozhodčích, diváků apod., pokud pořadatel nedá pokyn pro režim pozorování.
  Dále by jste neměli při vašem trénování omezovat další jezdce v tréninku. Tím se myslí například gumování v závodní trati. Dále úmyslné bourání ostatních, jízda v protisměru apod.
  S některými layouty není možné, aby na trati bylo více jezdců, a navíc aby se nacházely na různých částech tratě. Před každým závodem bude upozornění pro pořádek na tréninku, na který ve většině případů budu dohlížet já a tvrdě trestat jeho porušování.

 • Kvalifikační jízdy
  Kvalifikační jízda znamená, že závodník je sám na trati. Tedy jede single drift.
  Závodník je v režimu pozorování, dokud ho pořadatel sám nevyzve, nebo nedá pokyn k pauze pro všechny účastníky včetně diváků, rozhodčích atd.
  V kvalifikaci bude trať buď prázdná, nebo na ní budou umístěny objekty. Pokud bude trať prázdná, tak se startuje z boxů (za dodržení max. povolené rychlosti v boxech - 80km/h). Pokud se pojede na upravené trati pomocí objektů (layout), tak start bude určen na jakémkoliv jiném místě. Závodník tedy opouští garáž na výzvu pořadatele.
  Dále závodník startuje na povolení startu z chatu od pořadatele. Od této chvíle může závodník vyrazit. Má i čas na případné zahřátí pneumatik a jakékoliv jiné přípravy, avšak má pouze 60 sekund.
  Po dojetí do cíle se do 60 sekund musí závodník přesunout do režimu pozorování.
  V kvalifikaci absolvuje jezdec nejprve tréninkovou jízdu, po které se může tzv. resetovat (opravit, vyměnit pneumatiky apod.) a následně ostrou kvalifikační jízdu, která mu bude ohodnocena porotci, které určí organizátor. Je zde i možnost ohodnotit už úplně první, tj. tréninkovou jízdu. Každý jezdec na to bude dotázán.

 • Battle
  Battle je souboj dvou jezdců. Závodníci jsou v režimu pozorování, dokud je pořadatel sám nevyzve, nebo nedá pokyn k pauze pro všechny účastníky včetně diváků, rozhodčích atd.
  Jezdci po vyjetí z boxů dojedou ke startu a seřadí se za sebe. Ve druhém kole se pořadí na startu otáčí. V případě rozstřelu se obě jízdy opakují, dokud porota nerozhodne. Dále závodníci startují na startovací světla z chatu od pořadatele a vyráží po zhasnutí posledního zeleného světla. Start by měl být plynulý a to tak, že jezdec vpředu se rozjíždí plynule a čeká na svého soupeře, aby s ním srovnal rychlost. Toto platí samozřejmě jen pro start, v průběhu battlu první jezdec na svého soupeře čekat nemusí, může mu klidně ujet. Pokud start nebude plynulý a první jezdec příliš ujede, bude start restartován organizátorem akce.
  V celém battlu je RESET A JAKÁKOLIV OPRAVA VOZU, ČI VÝMĚNU PNEUMATIK ZAKÁZÁNA !!! Tzn., že ať se vám při první jízdě stane cokoliv, musíte s tím odjet i zbytek battlu bez možnosti auto si opravit, nebo vyměnit gumy. Vyjímka je pouze v případě, kdy to povolí organizátor.
  V battlu mají závodníci možnost se mezi sebou předjíždět. Je zakázáno předjíždění na rovinkách. Pokud dojde ke karambolu, jehož příčinou byl kontakt vozidel, může být kolo restartováno na žádání poroty.Pokud však dojde k nehodě kterou způsobil jezdec vpředu tzv. brake chekingem, bude nehoda přidána na vrub jezdce vpředu. Při prvním takovémto prohřešku bude jezdec napomenut. Pokud to zopakuje, budou mu strženy body a ocitne se v tzv. podmínce na další závod (stejný prohřešek při dalším závodě bude znamenat nulový zisk bodů z konkrétního závodu). Při třetím opakování tohoto manévru jezdec automaticky odpadá ze závodu a žádné body z něj nedostane. Cílem tohoto pravidla je zkvalitnění závodu jako takového.
  Vítěze battlu určuje porota, která prostřednictvím hlasování určí vítěze. Pokud to bude nerozhodné, porota se může dohodnout na tzv. sudden death, kdy se celý battle opakuje a na konci se hodnotí znovu. Pokud si ani potom porota nebude vědět rady, následuje tzv. endurance drift, kdy jedou oba účastníci battlu celou trať bez objektů tak dlouho, dokud se porota nerozhodne pro vítěze. Po každém kole si za jízdy jezdci prohodí pořadí.

 • Pravidla nastavení vozu
  - Nastavení vozu je libovolné až na pár vyjímek
  - Množství paliva je neomezené
  - Nastavení restriktoru sání je neomezené
  - Váhový hendikep a jeho umístění je také neomezené
  - Při tréninkových jízdách je neomezený počet spolucestujících
  - Při kvalifikaci a v battlu smí být ve voze pouze řidič
  - Je zakázáno používat typ pneumatik OFFROAD jak na přední, tak i zadní nápravě
  - Jezdci s autem FZ5 nesmí použít na zadní nápravě pneumatiky SILNIČNÍ SUPER.

Hodnocení

 • Co se hodnotí?
  - Úhel driftu
  - Celková plynulost driftu
  - Napojování driftů (tzv. linkování, linknutí)
  - Technika
  - Rychlost
  - Kouř
  - Show a celkový dojem
  - Pokud jsou na trati objekty označující body průjezdu (clipping points), hodnotí se i co nejtěsnější průjezd kolem těchto bodů a je povolené i tzv. líznutí, kdy se objektu sice dotknete, ale objekt nespadne. V tomto případě by váš průjezd měl být co se týče vzdálenosti od objektu ohodnocen velmi dobře. Pokud však objekt spadne, budete ohodnoceni záporně. Průjezd by měl být samozřejmě v co největším úhlu, rychlosti, plynulosti...

  V battlech se tento poslední prvek nehodnotí !!! I když na trati tyto tzv. body průjezdu budou, mají vliv pouze na kvalifikaci. V battlech nemají žádný vliv na vaše hodnocení, pouze vám případně mohou pomoci k průjezdu tratí ideální stopou tak, jak to tvůrce tratě chtěl.

 • Čeho by jste se měli vyvarovat?
  - Shození nebo najetí do bodů průjezdu (pokud na trati nějaké jsou)
  - Závodění nebo-li jízdy gripem (nebo také jinak řečeno - průjezdu tratí bez driftu)
  - Trhané a celkově neatraktivní jízdy
  - Jízdy po trávě
  - Kontaktu se svým soupeřem

 • Kdo hodnotí?
  Hodnotí vždy 3 porotci, které vybírá organizátor.
  V kvalifikaci každý z 3 porotců ohodnotí jezdce v rozmezí od 0 do 20 bodů.
  Co se týče battlů, na konci každého battlu každý z 3 porotců napíše do chatu jméno jezdce, který se mu líbil více.
  Porotci mohou a nemusí přidat komentář ke svému ohodnocení/volbě.

 • Bodování
  - v kvalifikaci je možné získat maximálně 90 bodů a minimálně 0 bodů
  - za každý vyhraný battle obdržíte 10 bodů do celkového hodnocení

  Plus za první tři místa v závodě obdržíte následující body:
  1. místo = 40 bodů
  2. místo = 30 bodů
  3. místo = 10 bodů

Průběh závodu

 • Závod je zahájen kvalifikací, kdy je každý jezdec obodován podle toho, jak zajede svou hodnocenou jízdu. Následně jsou všichni jezdci seřazeni podle počtu bodů obdržených v kvalifikaci a je sestaven pavouk.
  Do pavouka postupuje jen určitý počet účastníků, který závisí na účasti jednotlivého závodu.Pavouk je sestaven buď z TOP 8 nebo 16 (8 nebo 16 nejlepších jezdců podle kvalifikace). Pavouk je uspořádán systémem "nejlepší s nejhorším" podle počtu bodů obdržených v kvalifikaci. Například v případě TOP 16 je to 1. vs 16., 2. vs 15., atd. Takto jsou sestavy battly základního kola pavouka.
  Do osmifinále projde 8 vítězů battlů ze základního kola a ti se utkají mezi sebou. Poražení ze základního kola bohužel už definitivně v aktuálním závodě končí.
  Do semifinále projdou pouze 4 vítězové battlů z osmifinále a ti se utkají mezi sebou. Poražení z osmifinále v aktuálním závodě končí.
  Do finále se dostanou 2 vítězové battlů ze semifinále a ti se utkají mezi sebou, ale až potom, co se nejprve utkají poražení ze semifinále o 3. místo.
  Tímto dostaneme 1., 2., 3. a 4. místo a dále společné 5.-8. místo a společné 9.-16. místo.
  Dole pod tímto textem si můžete prohlídnout obrázek pavouka kterým se řídí pořadí v battlech.

Systém ligy

 • Pojede se celkem 15 závodů. Prvních deset je tzv. základní část a bojuje se v něm hlavně o 16 postupových míst do tzv. Chase for The Cup. Posledních 5 závodů bude pomyslně oddělená výše jmenovaná best 16 od ostatních kteří se závodů taky zůčastní. Jako pomyslné dělítko budou sloužit jen body. Best 16 dostane po konci 10tého závodu 2000 bodů a oddělí se tak od ostatních. K této porci bodů dostane ještě každý kdo vyhrál závod 10 bodů navrh. Například pokud závodník v základní části vyhraje 5 závodů tak dostane 2000 bodů + 50 bodů za 5 vítězství.


Jakékoliv z těchto pravidel může být na daný závod pozměněno nebo zrušeno. Tuto změnu napíše organizátor v oznamovacím topicu daného závodu nebo přímo na serveru před zahájením samotného závodu.Pokud má někdo jakékoliv dotazy či připomínky k těmto pravidlům a propozicím nechť se mi ozve na icq ( 332 106 628 ) nebo email ( lfsdriftleague@gmail.com ). Rád vysvětlím případné nesrovnalosti a doplním dobré nápady.